Problematika nagrobnih sveč v občini Laško

Približuje se dan, ko izkazujemo spoštovanje do naših prednikov. V obdobju pred in po dnevu spomina na mrtve množično obiskujemo pokopališča in hote ali nehote s svojimi dejanji na različne načine vplivamo na okolje.

Statistika kaže, da v tem obdobju na vseh pokopališčih v občini Laško zberemo tudi do 100 m3 odpadnih sveč.

Velika količina uporabljenih nagrobnih sveč ne povzroča samo dodatne količine odpadkov, s katerimi je potrebno ustrezno ravnati. Gre tudi za nepopolno izgorevanje in ustvarjanje toplote, kar negativno vpliva na okolje.

V sklopu akcije Manj sveč za več okolja in z upanjem na naše odgovorno ravnanje do okolja vas prosimo, da razmislite o tem, ali je število nagrobnih sveč res pravo merilo za spomin na preminule.

Prižgimo SVEČO MANJ ob letošnjem dnevu spomina na mrtve in naj spomin nanje še bolj žari.

problematika nagrobnih svec

Komunala Laško d.o.o. Obvestila Obvestila Problematika nagrobnih sveč v občini Laško