Ravnanje s poplavnimi odpadki

Spoštovane občanke in občani,

JP Komunala Laško se je v obdobju po poplavi v občini Laško izredno trudila, da čim prej odpelje poplavljene, nesortirane kosovne odpadke. Večina poplavljenih, nesortiranih kosovnih odpadkov je že bila odpeljanih, morebiten odvoz poplavljenih odpadkov pri posameznikih pa bomo reševali individualno. Skladno z usmeritvami in navodili Ministrstva za okolje, podnebje in energijo, je potrebno ukiniti oz. zapreti začasno vzpostavljene deponije in odlagališča odpadkov, kar smo v občini Laško že storili. Vse občane zato naprošamo, da odpadkov ne nalagajo več na začasnih deponijah ali ob objektih, voziščih in pločnikih, saj takšen odvoz ne bo več mogoč. Občani lahko vse kosovne odpadke, tako poplavljene kot navadne brezplačno, pripeljejo tudi na Zbirni center Strensko v času uradnih ur. Postopoma prehajamo nazaj v normalno stanje, kjer je potrebno odpadke zbirati ločeno.

Za vsa dodatna vprašanja, povezana z odvozom odpadkov ali naročila kontejnerjev, se lahko obrnete na Vodjo oddelka za ravnanje z odpadki pri JP Komunala Laško, Bojana Špilerja, na tel. štev. 051 613 822.