Sprememba cen ravnanja z odpadki v občini Laško (Laški bilten št.: 96/2023)

Občinski svet je na 4. redni seji sprejel nove elaborate o oblikovanju cen izvajanja storitev javne službe ravnanja z odpadki v občini Laško. Elaborata o oblikovanju cen izvajanja obvezne občinske gospodarske javne službe odlaganja ostankov predelave, ali odstranjevanja komunalnih odpadkov in obdelave določenih vrst komunalnih odpadkov je predlagala celjska družba za ravnanje z odpadki SIMBIO, elaborat o oblikovanju cen zbiranja določenih vrst komunalnih odpadkov pa Komunala Laško.

S sprejetjem teh elaboratov so bile potrjene nove višje cene ravnanja z odpadki v občini Laško, ki so stopile v veljavo s 1. 5. 2023.

Po obrazložitvi družbe SIMBIO so glavni razlogi za povišanje cen predelave in deponiranja odpadkov večji stroški dela in električne energije ter inflacija. Cena družbe SIMBIO za storitve odlaganja in obdelave odpadkov se je povečala za kar 40 %, kar ima znaten vpliv na višjo ceno celotne storitve, ki jo zaračunava Komunala Laško.

Del cene, ki se nanaša na storitve Komunale Laško je višji za 12 % zaradi višjih cen pogonskega goriva, povišanja minimalne plače ter stroškov materiala in storitev.

Celotna cena za storitve ravnanja s komunalnimi odpadki se je povečala za 17 %, skupaj s storitvami ravnanja z biološkimi odpadki pa za 19 %.

Visje cene odvoza odpadkov 2

Visje cene odvoza odpadkov 1
*cene so potrjene z elaborati podjetja SIMBIO

Podrobnejše informacije se nahajajo na spletnih straneh Komunale Laško www.komunala-lasko.si, kjer so dostopni vsi elaborati, ki so osnova za spremembe cen.

Komunala Laško d.o.o. Obvestila Obvestila Sprememba cen ravnanja z odpadki v občini Laško (Laški bilten št.: 96/2023)