Novo vozilo z dvižno košaro (Laški bilten št.: 73/2019)

Komunala Laško je v začetku letošnjega letu izvedla javno naročilo za dobavo vozila z dvižno košaro. Kot najugodnejši ponudnik je bilo izbrano podjetje Portofin, d. o. o., iz Kamnika. Vrednost investicije je znašala 50.800 EUR brez DDV. V ceni investicije je bila dobava šasije oz. podvozja vozila Nissan NT400 ter nadgradnja vozila z dvižno košaro Oil$Steel Snake 2010 Plus, ki je izredno lahek, kompakten in zanesljiv sistem. Nosilna kupola za roko oz. dvižna roka se vrti 360º in lahko doseže 20 m v višino in prečno po dolžini do 10,2 m z obremenitvijo 120 kg oz. 8,0 m z obremenitvijo 250 kg.Novo vozilo z dvizno kosaro m

Dobava vozila je bila izvedena v začetku avgusta, še pred iztekom pogodbenega roka. Poleg vseh izobraževanj na področju varnosti in zdravja na delovnem mestu so se zaposleni delavci za delo z dvižno košaro konec julija še dodatno izobraževali pri proizvajalcu dvižne košare.

Komunala Laško je z nabavo tega vozila še dodatno razširila svoj avtostrojni vozni park. S tem vozilom bo izvajala dela na področju vzdrževanja javnih površin in javne razsvetljave, stanovanjske dejavnosti pri vzdrževanju večstanovanjskih, javnih in drugih objektov ter vsa druga dela in opravila v okviru izvajanja ostalih dejavnosti podjetja. Poleg tega bo vozilo namenjeno tudi za izvajanje nalog na področju zaščite in reševanja, intervencijska dela in druga dela ter opravila.

Primopredaje novega vozila se je poleg zaposlenih delavcev udeležil tudi župan občine Laško Franc Zdolšek.

lekt KOMUNALA 1. Novo vozilo z dvizno kosaro html fe29ff924641e565
Novo vozilo z dvižno košaro

Tomaž Novak, direktor

Komunala Laško d.o.o. Obvestila Obvestila Novo vozilo z dvižno košaro (Laški bilten št.: 73/2019)