Pobuda komunalnih podjetij SKUPAJ ZA BOLJŠO DRUŽBO

Komunalna podjetja, povezana pod okriljem Zbornice komunalnega gospodarstva v okviru Gospodarske zbornice Slovenije, se zavedamo tako svoje moči, kot tudi odgovornosti za spodbujanje trajnostnega razvoja družbe in spreminjanje potrošniškega vedenja.

Ker imamo neposreden stik z uporabniki je prav, da čim bolj izkoristimo vse možnosti za spreminjanje navad in vrednot naših občanov.

Zato smo oblikovali pobudo Skupaj za boljšo družbo, v okviru katere se bodo prve skupne aktivnosti odvijale v okviru Evropskega tedna zavržene hrane.

V Občini Laško sta se poleg Komunale Laško pobudi pridružili še Občina Laško in Območno združenje Rdečega križa Laško, kasneje pa jim bodo sledili še drugi.

Tako bomo v Laškem, v sredo, 26. novembra, na občinskem dvorišču pred vhodom v Občino Laško postavili 82 kilogramov hrane – to je količina, ki jo povprečni Slovenec vsako leto zavrže. Akcija bo potekala med 10. in 16. uro.

S tem prikazom želimo doseči večji učinek pri opozarjanju širše javnosti na problematiko zavržene hrane pri nas in v svetu.

Vso hrano, ki bo namenjena predstavitvi te problematike, bomo po zaključku akcije predali Območnemu združenju Rdečega križa Laško, ki bo poskrbel, da bo prišla do tistih, ki jo najbolj potrebujejo.

Celostna predstavitev pobude Skupaj za boljšo družbo je objavljena na spletnem mestu Zbornice komunalnega gospodarstva http://www.gzs.si/slo/panoge/zbornica_komunalnega_gospodarstva.

Tomaž Novak, direktor Komunale Laško

gzs-logo2

Komunala Laško d.o.o. Obvestila Obvestila Pobuda komunalnih podjetij SKUPAJ ZA BOLJŠO DRUŽBO