Vabilo na dogodek Kako živeti s poplavami?

Republika Slovenija, Ministrstvo za okolje in prostor v sodelovanju z Inštitutom za vode Republike Slovenije v letu 2015 kot del aktivnosti za zmanjšanje poplavne ogroženosti na območjih pomembnega vpliva poplav v Sloveniji organizira serijo ozaveščevalnih dogodkov

Kako živeti s poplavami?

Ker sta dve območji pomembnega vpliva poplav prepoznani tudi v občini Laško, v vašem okolju organiziramo ozaveščevalni dogodek, ki bo

v torek, 24. novembra 2015, ob 18. uri,
v Otročjem centru Kino Laško, Trubarjeva ulica 13, 3270 Laško.

Na dogodku bo Inštitut za vode Republike Slovenije skupaj z gosti iz Agencije Republike Slovenije za okolje in Uprave za zaščito in reševanje Republike Slovenije predstavil aktivnosti Republike Slovenije na področju zmanjševanja poplavne ogroženosti, poplavnih evidenc in informacijskih sistemov, napovedovanja hidroloških razmer in osnove samozaščitnega ravnanja v primeru poplav.

Na dogodek so vabljeni prebivalci Laškega in Rimskih Toplic, predstavniki Občine Laško, predstavniki lokalnih gospodarskih družb, komunalnih podjetij, IPPC in Seveso zavezancev, varstva narave in varstva kulturne dediščine. Z nacionalne, regionalne in lokalne ravni pa so na dogodek vabljeni še predstavniki Agencije Republike Slovenije za okolje, Uprave Republike Slovenije za zaščito in reševanje, Civilne zaščite ter prostovoljnih in poklicnih gasilcev.

Vljudno vabljeni na dogodek!

Ker si želimo, da bi naša ozaveščevalna aktivnost v čim večji meri dosegla svoj namen, vas prosimo za sodelovanje in izpolnitev kratkega vprašalnika na spletni povezavi: www.surveymonkey.com/r/FC2VZ3T . Izpolnjeni vprašalniki nam bodo pomagali ovrednotiti stanje ozaveščenosti na terenu in učinkovitosti ozaveščevalne aktivnosti v vašem okolju in tudi širše, v slovenskem merilu.

Za vaše sodelovanje se vam že v naprej zahvaljujemo.

neurje-9-2014

Komunala Laško d.o.o. Obvestila Obvestila Vabilo na dogodek Kako živeti s poplavami?