Vodomeri na vodovodnem sistemu Laško (Laški bilten št.: 92/2022)

V letu 2020 smo kot upravljalec javnih vodovodov v občini Laško skupaj z Občino Laško kot lastnico javne infrastrukture pričeli z zamenjavo klasičnih vodomerov z vodomeri z vgrajenim modulom, ki omogoča daljinsko odčitavanje - tehnologija »Drive-by«. S to tehnologijo se osebje na terenu vozi oziroma približa števcem na določeni razdalji s sprejemnimi napravami, ki odčitavajo in lokalno shranjujejo podatke z vodomerov.

Do konca leta 2022 bomo imeli tako na sistemu vgrajenih že približno 2.000 vodomerov z vgrajenim modulom, predvidoma do konca leta 2024 pa bodo vsi vodovodni priključki javnega vodovoda v občini Laško opremljeni s temi vodomeri.

Kot smo že pisali v letu 2020 je potrebno na podlagi 31. člena Pravilnika o meroslovnih zahtevah za vodomere, overitve le-teh izvajati vsakih 5 let, tako smo si zastavili načrt, da vodomere s potekom veljavnosti ne overjamo več, ampak jih zamenjamo z novimi ter čas prehoda na nove vodomere zaključimo v petih letih. Menjave z novimi vodomeri izvajamo na področjih, v katerih v določenem letu poteče veljavnost večini obstoječih vodomerov.

Vodomerni jasek z vodomernim stevcemSlika: Vodomerni jašek z vodomernim števcem

Trenutno se popisi vodomerov izvajajo dvakrat letno, pri večjih uporabnikih pa mesečno. V prihodnjem letu nameravamo poskusno preiti na mesečni popis na določenem območju (za kar bomo občane predhodno obvestili), predvidoma do konca leta 2024 pa bo mesečni popis pokrival vse uporabnike javnega vodovoda.

Ivan Verbovšek

Komunala Laško d.o.o. Obvestila Obvestila Vodomeri na vodovodnem sistemu Laško (Laški bilten št.: 92/2022)